Návrh opatření ke zvýšení úspor spotřeby energie v domácnostech


Starý stav:

Podle statistik se 29% všech vyrobených energií spotřebuje při provozu domácností. Cesty k jejich úsporám je nutné hledat právě zde. Jednou z nich je omezování dodávek energií do domácností.

V první řadě je to teplá a užitková voda, která se v bytových domech dodává nejméně čtyři dna v týdnu. Zde ovšem vzniká problém v tom, že právě ve dnech mimo dodávku teplé vody se podstatně zvyšuje odběr plynu nebo elektrické energie při ohřevu vody potřebné pro mytí nádobí, dětí, večerní koupel a podobně.

 

Návrh:

Pro zvýšení úspor ve dnech, kdy je teplá voda dodávána, omezit, případně i zrušit dodávku elektřiny či plynu, lépe však obého. Je sice pravdou, že omezení dodávek elektřiny znemožní sledování televizních pořadů a zde by bylo patrně vhodné alespoň po dobu trvání hlavního televizního bloku – Večerníčka – elektřinu dodávat.

Zde vzniknou ještě úspory druhotné a to v tom, že nebude spotřebována elektřina na výrobu a vysílání ostatních televizních pořadů. (při jejich nesledování již úspora dávno vznikla)

Vzhledem k tomu, že tato opatření by mohla vyvolat zvýšený zájem o jiné zdroje energie, je nutné dále zastavit výrobu svíček, pevného lihu, petroleje a baterií.

Po tomto opatření bude možno zrušit i dodávku teplé vody, čímž dojde k úspoře celý 29% energie vyrobené v ČR.

 

Pryč s teplou vodou!

Pryč se světlem!

Ať žijí úspory za každou cenu!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

15 reakcí na Návrh opatření ke zvýšení úspor spotřeby energie v domácnostech

 1. oldwomen napsal:

  Pane Bavore, že Vy voláte po otočení demografické křivky! Vždyť takto získané úspory bude doprovázet, samozřejmě s jistou časovou prodlevou, populační exploze.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   oldwomen
   vidíte, tak daleko jsem nepřemýšlel. Zajímavé ovšem je to, že tenhle článeček je ve skutečnosti starší něž naše demokracie, psal jsem si ho v dobách velkách úsporných opatření prováděných státostranou. A bohužel je aktuální i dnes.

   To se mi líbí

   • anna napsal:

    Tahle „úsporná opatření“ v okresním městě, kde jsme tehdy na konci 70. let bydleli, spočívala v úplném zastavení dodávky teplé vody po dobu letních měsíců. V domě nebyl zaveden plyn, a tak se elektroměry točily a točily… Ale šetřilo se .A.

    To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   a tím se vlastně vyřeší i problém financování důchodů! Geniální řešení! :o)))

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Vítám vás k nám, kdo z Kosy přichází (snad) v dobrém přichází

    To se mi líbí

    • K-k. napsal:

     rozhodně v dobrém, urozený pane! :o)
     Jen malý dotaz: nebylo by dobré dát na Kosu pozvánku na vaše panství? Já vím, že to tam včera bylo, ale nejspíš to pro mnohé zaniklo v té bojové vřavě.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Milá Kate
      Kosa pro mne skončila, uložte si tedy ten odkaz odsud
      https://poznamkypanabavora.wordpress.com/

      To se mi líbí

     • K-k. napsal:

      Děkuji, pane Bavore, já ten odkaz uložený mám (i když jsem vás dnes ráno hledala pomocí google!), ale myslela jsem znovu ho dát do diskuze na Kosu – mezi diskutéry byla celá řada lidí, u kterých by byla škoda, kdyby se ztratili v propletencích Sítě…a nepochybuji o tom, že dnes a možná i zítra budou ještě na Kosu nakukovat, jak se to tam vyvíjí. Ale nechci vám rozhodně nijak mluvít do způsobů vašeho panování…

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Kate
       pro mne kosa skončila, jak už jsem psal, pokud Bavor s něčím nesouhlasí, začíná se věnovat svému panství. Takže budu vám vděčný (i komukoliv jinému), pokud ten odkaz na Kosu dáte sama.
       Díky
       Bavor V.

       To se mi líbí

 2. Občan napsal:

  Oldwomen mi to vzala z klábosnice 🙂
  To je, Bavore, geniální a LEVNÉ prorodinné opatření! Když bude v domech tma a zima, lid se bude zahřívat pod peřinou a dětí bude přibývat. Aniž by to stálo SR jedinou korunu.
  Kromě toho to přispěje i ke zlepšení fyzické kondice lidu, která předtím upadala vysedáváním u televize, knih a počítačů.

  Začněte sepisovat volební program – s tímhle proti Vám nebude mít nikdo nejmenší šanci.

  To se mi líbí

 3. věra napsal:

  Bavore, už jsem tady taky.. Nevím, jak často se zapojím do diskuze, ale určitě sem přijdu nakouknout a počíst..

  To se mi líbí

 4. Ajeno napsal:

  Co se úspory energie týče, tak to mám takhle vymyšlené už dávno Až budu mít pokrk placení v bytě, všechno přestěhuji na chatu, co se nevejde, rozdám, byt prodám prvnímu zájemci a budu bydlet za pár šlupek a teplo za teplou vodu zcela zadarmo. Dříví mám kolem sebe dost ,žádné zateplení ani umělá okna nepotřebuji a ještě můžu mít jak chci otevřeno a přesto mám tepleji, než za velké peníze od zlodějských firem, které „dopravují teplo a elektřinu.“ Takže co nemusím zaplatit je to ,co mi zůstane a co nemusím jalově vydělávat a ztrácet s tím čas. Chce to jen nebýt pohodlný.

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   jojo, nejlevnější energie je ta, co se nemusí vyrobit! A větrníky a solární panely a jiné geniality s tím nemají co dělat.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.