Zákon o zachování hmoty


V uzavřené soustavě se součet hmotnosti látek, které vstupují do reakce, rovná součtu hmotností látek, které reakcí vznikají. Příkladem je následující chemická rovnice: CaO+CO2=CaCO3, kdy počet a hmotnost molekul jednotlivých prvků a sloučenin před reakcí je roven počtu a hmotnosti sloučeniny po reakci. Nic nikam nezmizelo, a co je ještě důležitější nic odnikud nepřibylo.
Proč to píšu? Protože českým financím vládne chemik, který si ani tento zákon nedokáže dát do souvislostí. Přitom je to tak prosté, milý Watsone.
Mám-li na týdenní nákup v peněžence 1,200,- Kč, slovy jeden tisíc a dvě stovky českých korun, mohu utratit pouze tuto částku. Dle zákona o zachování hmoty mi odnikud nic nepřibyde. A teď jde jen o to, kolik zboží jsem schopen za tuto limitní částku nakoupit.
Čím vyšší podíl mi z toho vezme DPH, tím nižší podíl mi zbývá na fyzické množství zboží. Jenže, čím méně zboží nakoupím, tím méně se ho musí vyrobit.
Čím méně se ho musí vyrobit, tím méně lidí ho musí vyrábět.
Čím méně lidí musí vyrábět, tím více jich přijde o práci.
Čím více jich přijde o práci, tím více jich přijde na Úřad práce.
Čím více jich bude na Úřadě práce, tím více bude stát vydávat za podpory v nezaměstnanosti, platbách za zdravotní a sociální pojištění.
Takže peníze, které vezme na DPH se vyplatí na sociálních dávkách.
Prostě přírodu neoklameš, zákon o zachování hmoty platí za všech okolností.

Bavor ze Strakonic, toho jména pátý.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Zákon o zachování hmoty

 1. Jethro napsal:

  A když se to na těch sociálních dávkách nevyplatí, někdo zašetří v zimě na topení a třeba z prochlazení umře. Někdo třeba přijde o byt a skončí na ulici a třeba umře. A někdo třeba šáhne po ještě nekvalitnějších a prošlých potravinách a třeba také umře, zejména, když si k tomu na žal dá sklenku meruňkovice z místního obchodu.
  Všechny tyto jevy mají ovšem příznivý dopad na saldo průběžného důchodového systému.
  Takže v konečném důsledku může zvýšení DPH pomoci na důchodovém účtu…
  Je to samozřejmě hrubá abstrakce od ostatních nákladů například na léčení před tou smrtí, ale ty se dají vymáhat na pozůstalých. Třeba to má Kalousek až moc dobře spočítané…

  To se mi líbí

 2. Carlos V., kníže lucký napsal:

  Bavore, musíte přidat faktor času, neboť krátkodobě může nerovnováha existovat.

  Carlos přípodatek č.1 filosofický
  Co se půjčilo, musí se vrátit.

  a Carlos přípodatek č.2 pragmatický
  Pakliže výdaje překračují příjmy, pak v delší době platí Carlos přípodatek č.1.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   A přesto nebo právě proto zákon platí a platit bude. A faktor času u limitu pro nákup přidat nelze. Ty peníze buď mám nebo nemám. Co budu mít zítra neutratím dnes.
   Ono to moje postesknutí totiž nebylo o půjčkách a dluzích , ale o vlivu výše DPH na výběr DPH. A jak jistě víte, DPH se už zvedlo loni, ale výběr nějak pokulhává.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.